بهداشت پوست

سلولیت پوست

سلولیت پوست

سلولیت پوست چیست؟

سلولیت یک ضایعه پوستی بسیار شایع است که معمولا پوست بدن در اندام تحتانی، شکم، و پاها را درگیر میکند. این بیماری موجب ایجاد فرورفتگی و برآمدگی‌هایی شبیه پوست پرتقال خواهد شد. ظاهر پوست و صافی و طراوت آن هنگام ابتلا به این بیماری، به شدت تحت تاثیر قرار میگیرد. از طرفی قابل ذکر است که سلولیت بیشتر در خانم ها شیوع دارد.

سلولیت پوست و درمان آن

سلولیت پوست باعث ایجاد فرورفتگی و برآمدگی‌هایی شبیه پوست پرتقال روی پوست اندام تحتانی بدن میشود.

چنانچه این ضایعه درمان نشود، موجب از دست رفتن اعتماد به نفس زن و نارضایتی او و همسرش در رابطه زناشویی خواهد شد.

ما بیماری سلولیت پوستی را در دو دسته مختلف شامل عفونی و غیرعفونی طبقه بندی می‌کنیم:

دسته اول : سلولیت پوست عفونی

سلولیت عفونی، نوعی عفونت باکتریایی ست که عمق پوست را درگیر میکند و علائمی مثل قرمزی، درد شدید و تورم دارد. عامل اصلی بروز این عارضه باکتری های سطح پوست است. این نوع باکتری، با استفاده از زخم و بریدگی سطحی، چرکی کردن بافت نرم عمقی را آغاز میکند. این نوع سلولیت فقط تحت نظر پزشک متخصص و معمولا با مصرف آنتی بیوتیک خوراکی قابل درمان است. عوارض ناشی از سلولیت عفونی، سالانه حدود ۳۰ هزار نفر را به کام مرگ میکشد. همانطور که اشاره شد، این بیماری حتما نیاز به بررسی تخصصی و درمان پزشکی دارد.

دسته دوم : سلولیت غیرعفونی پوست

این نوع سلولیت معمولا بر اثر تغییرات هورمونی، ژنتیک، سبک زندگی نامناسب و بی تحرکی بوجود می‌آید. سلولیت غیرعفونی بیماری چندان خطرناکی نیست . اما تأثیر چشمگیری در از بین رفتن زیبایی و سلامت پوست بدن دارد. برای درمان سلولیت غیرعفونی راهکارهای مختلفی توصیه میشود. رعایت برنامه غذایی مناسب، ورزش منظم و ماساژ بدن، از ساده ترین آن ها بشمار میرود. گاهی انجام درمان‌هایی نظیر لیپوساکشن و لیزر هم در رفع سلولیت غیر عفونی موثرند.

نقش ماساژ در درمان سلولیت

ماساژ دادن بدن فرد مبتلا به سلولیت غیرعفونی هم یک شیوه کاربردی است. با ماساژ بدن، به عمق پوست فشار وارد شده و توده های چربی‌ میشکنند. در نتیجه سرعت گردش خون افزایش یافته و مایع لنفاوی تخلیه میشود. تکرار این فرایند به تدریج اثرات ناشی از سلولیت را کاهش داده و پس از مدتی کاملا از بین میبرد. میتوان گفت ماساژ، کم تهاجمی ترین درمان برای سلولیت و ضایعات پوستی مشابه است.

ماساژ با کرم ضد سلولیت پوستی

درمان سلولیت از طریق ماساژ، به کمک کرم‌های ضد سلولیت مثل کرم بدن پی. او. وای انجام میشود. کرم آنتی سلولیت پی.او.وای سرشار از ویتامین های «آ »و «ای» است که علاوه بر آبرسانی، جوان‌کننده و افزایش‌دهنده خاصیت کشسانی و الاستیته پوست هستند. این کرم با یک ترکیب جدید، برای رفع تراکم چربی تولید شده که جهت درمان جوش، آکنه و پف چشم نیز بسیار موثر است.

انجام ماساژ با کرم ضدسلولیت پی.او.وای تاثیر بی‌نظیری در درمان سلولیت دارد. اما بخاطر داشته باشید که رژیم سالم غذایی، سبک زندگی مناسب و ورزش کردن نیز برای سلامت شما و پوستتان ضروری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید